Fantasy povídky  

Cestopis: Útěk na Fatru

:: 11.-14.10.2010 :: Podzimní rychlá sólovýprava

Bylo 10. 10. 2010, neděle a já jako obvykle ráno šel do modlitebny (protestantského kostela) na Bohoslužbu. Škola už byla dávno v plném proudu. I vysokoškolské prázdniny dávno za mnou. Tentokrát jsem nepodnikl žádnou sólovýpravu, nebyl čas. Celá moje rodina se o prázdninách stěhovala téměř na druhý konec republiky a já zůstával na studia. Celý ten den jsem nic netušil. Vše změnila až večer jedna SMS. Psalo se v ní, že v tomto týdnu odpadají semináře jednoho z vyučujících. To byla návnada. Sedl jsem k počítači a procházel rozvrh. Zjistil jsem, že mám jedinečnou šanci vypadnout.

Seminární práce: Záchrana vesnice

:: 2011 :: Seminární práce etika

Za devatero horami, devatero řekami a velmi hustým a rozsáhlým lesem, plným divé zvěře – naprosto odříznuta od veškerého světa – stojí kdysi krásná vesnice. V této vesnici bydlí v kdysi krásných domech a někteří ještě pracují na kdysi úrodných polích. Do stále krásného chrámu přichází jen málo lidí, protože to, co tam slyší, jim už nepřináší nic dobrého. Nemohou tomu věřit. Dřívější rozkvět vesnice se dodnes zachoval pouze v legendách.

Neházej si korunou, pošli SMS OTÁZKU!

:: reklama :: Famiso na tom vydělává

Tentokrát odkazuji na velmi zajímavou aplikaci, která je poháněna umělou inteligencí. Můžete jí položit téměř jakoukoli otázku a ona neomylně odpoví. Pokud nechápete jak je to možné, zeptejte se: Kdo jsi? A pokud nechápete co dělá tento odkaz na mých stránkách, tak si všimněte popisku pod hlavním nadpisem a pochopíte. Pokud jste moji příznivci, budu rád, když znalost o této aplikaci rozšíříte dále.

Cestopis: Deštivá Malá Fatra (2. díl)

:: 3.-11.9.2009 :: Druhá část cesty Ostriedok - Bílá skála - Salaš ve Vrátné dolině - Križna

Pokračování cestopisu, který jsem rozdělil na dvě části, abych všechny neodradil jeho délkou. V druhé polovině cesty se obloha vyjasnila, takže přibylo i více fotografií, ovšem dramatických zážitků nijak neubylo.

Cestopis: Deštivá Malá Fatra (1. díl)

:: 3.-11.9.2009 :: První část cesty Brložnica - Klak - Jarabina - Lysec

Víte jaký je rozdíl mezi Velkou a Malou Fatrou? No přece Velká Fatra je malá a Malá je velká – alespoň co se rozlohy týče. Ovšem jak nás informuje Slovenská Akadémia Vied, Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra: „Názov vrchu a druhotne sústavy vrchov Fatra je spirantizovanou podobou staršej okluzívnej podoby patra, derivovanej od slovesa patriti pozerať.“ Prostě Fatra znamená výhled a tedy Malá Fatra je malý výhled, protože je nižší. Přesto jsem se na další sólovýpravu vydal právě tam – tentokrát jsem dal přednost rozloze před výškou. Hodlal jsem strávit na horách šestnáct dní bez kontaktu s civilizací a za ten čas už člověk ujde kus cesty„Šestnáct dní? A bez kontaktu s civilizací?“ řeknete si, „Jak chce s sebou tahat jídlo?“ Inu jak? Na zádech.

Seminární práce: Krize víry

:: 2011 :: Seminární práce exegeze

Již nějakou dobu zde bylo mrtvo a proto jsem se rozhodl vložit malou ukázku toho na čem jsem například zatím pracoval. Je to jedna z krátkých seminárních prací, o které si myslím, že by alespoň některým z vás mohla přijít užitečná.

Stříbrné jezero: 15. Pevné srdce

:: 2006 a 2011 :: Fantasy povídka :: Stříbrné jezero :: Famiso

Předchozí kapitola byla temná s jen malou jikřičkou naděje na závěr. Možná však jen proto, že do příběhu ještě nezasáhl kdosi, o nemž vydává svědectví samo jeho jméno: Pevné srdce. A Tanindo nezůstane nikdy sám, neboť se již ukázalo, že jsme nikdy nevyprávěli příběh o dvou skupinách uprchlíků, nýbrž o dějinách a bojích, které je všechny mnohonásobně převyšují. A není zde pouze jedna strana boje o elfy a lidi, jsou dvě a navzájem se od sebe liší jako noc a den.


Warning: Undefined variable $pak2 in /data/web/virtuals/18173/virtual/www/subdom/rohy/fantasy-povidky/seznam.php on line 46

Ilustrace ke Stříbrnému jezeru od Clarett

:: Ilustrace k online knize Stříbrné jezero

Minule jsem zapomněl vložit do kapitoly ilustraci, tak nyní napravuji své opomenutí a vkládám do textu Clarettin obrázek Famisa a Elwen i se situačním popiskem.

Slovní hříčka: Buďte negativní

:: Negativní věty - slovní hříčka :: Famiso

Trochu jsem se ve vlaku nudil ;-) Zkuste poskládat co nejdelší text ve kterém každé slovo bude záporné. Podmínky: Text nesmí obsahovat žádné slovo (ani spojku), které není záporem. Text musí dávat v této podobě smysl. Musí být možné představit si situaci ve které by bylo možné text použít.

Stříbrné jezero: 14. Silní a slabí

:: 2006 a 2011 :: Fantasy povídka :: Stříbrné jezero :: Famiso

Ticho skončilo a co se to najednou děje? Kdo obstojí a kdo padne? Nepřítel je silný a cílí vysoko. Člověk nemusí nic tušit a vrhne se po hlavě do míst, která navštívit nechtěl - kde však nastala chyba, co udělal jinak ten kdo odolal? Ovšem nezapomínejte, tím vše nekončí a ani silák nemusí mít poslední slovo, když ... ale o tom až příště. Příjemné čtení jedné z delších kapitol přeji.

Nové knihy Laisi Finwen

:: Doporučení knihy online :: Laisi Finwen

Zcela nenápadně se odehrála ve vodách internetu docela důležitá událost. Jak Laisi slíbila, zveřejnila dvě nové delší knihy - kroniky z prostředí pracovně nazvaného Modrosvět. První z nich se jmenuje Ostrov dvou národů a druhá Pevnost přátelství. Proč je to důležité jistě víte, pokud jste od této paní již něco četli a pokud jste nečetli, tak rozhodně doporučuji začít. Obě už jsem přečetl a zvláště Ostrov dvou národů zkrátka musíte znát, je to brilantní dílo, které jistě zaslouží vydání.

Seznam lidských vlastností

:: 500 vlastností a-ž :: Famiso

Kolik lidských chatakterových vlastností byste dokázali vyjmenovat? Připadá vám, že vám při popisu chybějí slova? Nechte se inspirovat - a pokudmožno přidejte také svoje návrhy, jsem si jistý, že se seznam může výrazně rozrůst.

Vážení, drazí a milí

:: 10 000 návštěvníků stránek ro.hy.cz

Obvykle většina z vás není více, než číslo ve statistice, ne tak ovšem dnes. Ve 14:34 mi totiž dorazila SMS s tímto zněním: „Vase pocitadlo ro.hy zaznamenalo jiz 10000 pristupu.“ A to je ten pravý důvod úvodního oslovení. Ale neskončil jsem pouze u toho, zajímá-li vás co se vlastně v těch 14:34 událo, přečtěte si tento článek.

Stříbrné jezero: 13. Před bouří

:: 2006 a 2010 :: Fantasy povídka :: Stříbrné jezero :: Famiso

Myslím, že název této kapitoly ji vystihuje hned v několika směrech. Před bouří. Ještě je ticho, ale je to napjaté ticho, těžké, hutné, v očekávání toho co přijde. Dozvíte se mnoho informací, po dlouhé době se setkáte s novými postavami v příběhu, ale to vše bude pouze ukazovat na něco hlubšího a divočejšího, co vás s Famisem, Elwen, Aergillem, Aryou a Nordenem čeká. Prosím vypravte se odvážně na tuto pouť a zkuste pochopit, co je to statečnost dříve, než bude příliš pozdě.

Cestopisy: Hraniční cesta

:: srpen 2010 :: Cestopis Třeboňsko

Bylo to celkem narychlo. Prostě najednou bylo hezky, byl čas i chuť a já s bráchou stál při cestě, batoh na zádech, mapu v kapse a rozhlížel se okolo. Náš cíl byl nejsevernější bod Rakouska. Vyrazili jsme kolem pole, povídali si a dělali legraci. Vládla pohoda, přiměřené teplo a letní atmosféra. Najednou říkám: „Hele, ten rybník tu neměl bejt.“

Nové grafiky

:: Jenom upozornění a upoutávka :: Famiso

Sice to sem nepatří, ale protože je tato část více navštěvovaná a někoho by to mohlo zajímat, tak upozorňuji, že v galerii mých grafik přibyly nové položky. Pokud vás zajímá moje práce, můžete se také podívat na stránky Dětské misie, pro kterou jsem vytvořil redakční systém, šablonu i grafiku.

Stříbrné jezero: 12. Nový rozměr

:: 2006 a 2010 :: Fantasy povídka :: Stříbrné jezero :: Famiso

Tuto kapitolu doporučuji všem, kdo mají špatnou náladu, protože se jedná o dosud nejpozitivnější. Všichni hrdinové zažili zlomové okamžiky, učinili rozhodnutí, a tak byl stanoven jejich další osud. Ti, kdož přežili, se nacházejí na prahu nových, neznámých a neobjevených věcí. Jsou zmateni a ztraceni, hledají pomocnou ruku, která by jim ukázala neznámý svět a byla jim průvodcem. A ona pomocná ruka jim bude nabídnuta.

Stříbrné jezero: 11. Ozvěny minulosti

:: 2006 a 2010 :: Fantasy povídka :: Stříbrné jezero :: Famiso

Vím, že zde tato kapitola měla být již před týdnem, avšak snad mi bude osparavedlněním, že jsem zatím "pracoval na novém materiálu pro cestopisy". Jinak řečeno, podnikal jsem další sólovýpravu. Nyní se ale nenechte již rušit a začtěte se do příběhu Famisa a Elwen. Jak jsem sliboval u předcházející kapitoly, od nynějška se věci začínají sbíhat ke svému cíli, nejprve je však třeba obrátit se k minulosti, abychom ji nově a lépe pochopili. Abychom zachytili něco, co nám dosud přes mnohé náznaky nevědomky unikalo. Při čtení vám jistě pomůže, když si předem povzpomínáte na úvodní kapitoly Stříbrného jezera.

Cestopisy: Novohradské hory s bráchou

:: 18.7.-19.7.2008 :: Cestopis Novohradské hory

Tento cestopis je druhý úryvek z již zmiňovaného "krátkého" dopisu prarodičům. Opět jej ponechávám tak jak byl, pouze jsem doplnil fotky. Pojďme se tedy společně vydat na zajímavou pouť do míst dobré vody, kouzelných zákoutí a nevyzpytatelných cest.

Stříbrné jezero: 10. Ze zajetí

:: 2006 a 2010 :: Fantasy povídka :: Stříbrné jezero :: Famiso

Nyní vás čeká jedna z nejdůležitějších kapitol Stříbrného jezera. Lze jí nazvat zlomovou, protože veškerý dosavadní děj směřoval právě k ní a teprve odtud se některé záhady a tajemství začínají odestírat a příběh se otevírá. Dosud se jen komplikoval a odpovědi dával tušit jen náznaky, nyní jsou karty rozdány a hra může začít. Teď se ukáže kdo je jaký hráč a budeme moci pozorovat koho čeká vítězství a koho porážka v této osudové hře. Ba více než pozorovat, neboť se svými postavami vstupujeme sami do tohoto souboje a neseme vlastní myšlenky do rizika porážky s doufáním slavného vítězství.

Stříbrné jezero: 9. Rozhodující momenty

:: 2006 a 2010 :: Fantasy povídka :: Stříbrné jezero :: Famiso

Možná se vám to také stalo, nebo si vzpomenete, když zapřemýšlíte - nějaký docela malý moment vašeho života rozhodne o mnohém. Nemusí se jevit důležitý, ani závažný, ale stane se něčím, co vás neustále provází životem. Stalo se to také našim hrdinům. Nedá se ovšem říci, že by to náhoda vedla jejich osud, nikoli, vždyť ona událost je čeka na cestě, kterou si vybrali. Je pouze korunou jejich rozhodnutí. Proto je tak důležité volit si správnou cestu. Protože - co nás čeká na nesprávné?

Cestopisy: Roháče po hřebenech

:: 29.5.-31.5.2007 :: Cestopis Roháče (Západní Tatry)

Na rok 2008 už mi Česká republika nestačila, mířil jsem od začátku na Slovensko. Také tři dny se mi zdálo málo, plánoval jsem týden. Využil jsem výhody vysokoškoláka a vyrazil 1. září ihned po zapsání se do studia. Mimo sezónu se cestuje o poznání lépe, zvlášť když chce člověk být sám. Následující text je úryvek z 27 stránkového dopisu babičce a dědovi.

Stříbrné jezero: 8. Nečekané události (opravená)

:: 2006 a 2010 :: Fantasy povídka :: Stříbrné jezero :: Famiso

Zdravím vás, tak prázdniny jsou za námi a já jsem také zpět. Ačkoli na webu po mě nebylo ani stopy, nezahálel jsem tak docela a nyní mám zásobu kapitol. První ochutnávku nabízím už nyní, totiž opravenou verzi osmé kapitoly, se kterou jsem nebyl spokojen. Schválně, kdo z vás pozná změny?


Tolkien fantasy fan-fiction povídky dobrodružné příběhy a HPFF

Seznam fantasy povídek autora Waive Famiso. Zde jsou vyčleněné pouze fantasy povídky tohoto autora. Další tvorbu (mimo povídek i básně a seminární práce, nebo povídky jiných žánrů) naleznete na stránce Literatura. Další seznamy povídky na pokračování najdete zde: Povídka Stříbrné jezero a Povídka Tajemství rudého klobouku. Každá z povídek je úplně jiná a tak věřím, že si vybere svůj žánr povídky, který máte rádi. Nezapomeňte pak mé povídky komentovat. Od příštího týdne začnu zveřejňovat

harry potter fan-fiction povídku

. Tato povídka není se odehrává v našem světě a v české republice, ale přesto dojde i na záhady, dobrodružné příběhy a kouzla i Harry Pottera. Na povídku se těště již brzy - bude to povídka na pokračování. Update: Harry Potter fan fiction je již v plném proudu spolu s dalším fantasy - Tolkien fan fiction povídky. Fantasy povídky ke čtení online a ke stažení.

fantasy povídky harry potter

© 2009 Waivë Famiso, waive.famiso@gmail.com.  Některá práva vyhrazena - možnosti kopírování a šíření viz.: Autorská práva.   Počet přístupů:
Ro.hy.cz
povídky - příběhy - vyprávění
básničky - seminární práce
povídky příběhy pro děti fantasy povídky literatura povídky na pokračování pohádky HPFF tolkien fan-fiction příběhy tolkien povídkyNaposledy aktualizováno v červnu 2011
Děkuji všem za 30 000 návštěv (12.11.2010 - 25.1.2012), nyní (od ledna 2012) připravuji novou verzi stránek (a nějak mi to trvá :( ). Přidávat nový obsah bylo příliš komplikované a webové technologie za tři roky zastaraly.
Děkuji všem, kdo dali najevo, že je obsah nějak obohatil.   Famiso
povídky