Přepnout na zobrazení se styly
seznam povídek


10 000 návštěv

Dne 6.12. ve 14:34
i

Dne 25.9.2008 jsem zaregistroval doménu ro.hy.cz. Asi o měsíc později jsem spustil první verzi stránek s tímto designem. Obsahovala dva táborové programy, příběh Průvodce džunglí a zhruba polovinu básní. Od založení jsem se však o tuto stránku nestaral. Přibližně o rok později, tedy dne 29.10.2009 počítadlo zaznamenalo 352 návštěvníků. Tehdy jsem se stránce začal opět věnovat. Předělal jsem design, který jí zůstal dodnes, provedl jsem také programátorská vylepšení - především zavedl možnost komentovat a zjednodušil si vkládání nových článků. Od té doby návštěvnost rychle stoupala. V únoru jsem zveřejnil první kapitolu Stříbrného jezera a spolu s tím začal na stránce Literatura zobrazovat výpis nejnovějších příspěvků. Návštěvnost rostla každý měsíc na téměř dvojnásobek předchozího. Rekordním měsícem se tak stal červen 2010, kdy jsem zaznamenal 1471 návštěvníků. Poté jsem v práci na stránkách polevil, což se projevilo v propadu návštěvnosti. Ovšem od září má přes mou neaktivitu návštěvnost jednoznačně rostoucí tendenci, a tak se v listopadu zvedla ze srpnových 602 návštěvníků na 949. Počítání funguje tak, že započítá jednu ip adresu maximálně jednou za den. Pokud ze stejné adresy přijde návštěvník druhý den znovu, započítá se opět. Nepočítají se návštěvy z mého počítače. Za jednou ip, ale může být více lidí, buď v jedné domácnosti, nebo u jednoho lokálního poskytovatele. Je to standartní způsob všech počítadel, jen ty obvykle započítávají i návštěvy majitele, což často znamená +30 návštěv za měsíc.

Původně jsem zamýšlel u příležitosti 10 000 návštěv zahájit další literární soutěž, ale pro nedostatek času se to nepodařilo, soutěž se tak odkládá na neurčito. Možná při 10 000 na rok 2010, nebo po Novém roce.

Co se vlastně 6.12.2010 ve 14:34 stalo? Pokusil jsem se to zjistit podrobněji. Byl to ovšem trochu oříšek, protože zrovna u tohoto návštěvníka se nepodařilo prokázat zajímavější souvislosti, přesto jsem něco vypátral. Nepodařilo se mi zjistit odkud tento návštěvník přišel, ale vím, že poté, co navštívil stránku Literatura kliknul na výpis kapitol povídky Tajemství rudého klobouku, ale pak stránky opustil aniž by si něco přečetl, nebo stáhl. Mou stránku nikdy předtím nenavštívil (nebo přinejmenším ne z tohoto počítače). Pátral jsem tedy dále přímo po majiteli onoho počítače. Zjistil jsem, že počítač se nachází v okolí Blanska a jeho majitel kupuje internet od firmy Alfservis. Při dalším pátrání jsem zjistil, že stejný počítač (nemohu vědět jestli se u počítače nestřídá více lidí) používá Jiří Novotný, který je kapitánem SK JKP Olešná, přičemž SK znamená sportovní klub a JKP jako kůl v plotě, nebo jednou kopnu padnu. Je to klub malé kopané. Dále vím, že je fanouškem horských kol a na serveru dolekop.com používá přezdívku daweocko. Dohledání dalších informací by bylo možné, ale už moc složité, protože toto jméno je celkem časté.

Počet návštěvníků: