Přepnout na zobrazení se styly
seznam povídek

Fantasy povídky - Stříbrné jezero


Stříbrné jezero

 Fantasy povídka :: Tolkien fan-fiction

15. kapitola - Pevné srdce

:: 23.1.2011 :: Pokračování v nedohlednu :: Famiso

Předchozí kapitola byla temná s jen malou jikřičkou naděje na závěr. Možná však jen proto, že do příběhu ještě nezasáhl kdosi, o nemž vydává svědectví samo jeho jméno: Pevné srdce. A Tanindo nezůstane nikdy sám, neboť se již ukázalo, že jsme nikdy nevyprávěli příběh o dvou skupinách uprchlíků, nýbrž o dějinách a bojích, které je všechny mnohonásobně převyšují. A není zde pouze jedna strana boje o elfy a lidi, jsou dvě a navzájem se od sebe liší jako noc a den.

14. kapitola - Silní a slabí

:: 6.1.2011 :: Mořin mrak :: Famiso

Ticho skončilo a co se to najednou děje? Kdo obstojí a kdo padne? Nepřítel je silný a cílí vysoko. Člověk nemusí nic tušit a vrhne se po hlavě do míst, která navštívit nechtěl - kde však nastala chyba, co udělal jinak ten kdo odolal? Ovšem nezapomínejte, tím vše nekončí a ani silák nemusí mít poslední slovo, když ... ale o tom až příště. Příjemné čtení jedné z delších kapitol přeji.

13. kapitola - Před bouří

:: 2.12.2010 :: Seznámení s Tanindem :: Famiso

Myslím, že název této kapitoly ji vystihuje hned v několika směrech. Před bouří. Ještě je ticho, ale je to napjaté ticho, těžké, hutné, v očekávání toho co přijde. Dozvíte se mnoho informací, po dlouhé době se setkáte s novými postavami v příběhu, ale to vše bude pouze ukazovat na něco hlubšího a divočejšího, co vás s Famisem, Elwen, Aergillem, Aryou a Nordenem čeká. Prosím vypravte se odvážně na tuto pouť a zkuste pochopit, co je to statečnost dříve, než bude příliš pozdě.

12. kapitola - Nový rozměr

:: 27.10.2010 :: Ergaili - Zachráněný :: Famiso

Tuto kapitolu doporučuji všem, kdo mají špatnou náladu, protože se jedná o dosud nejpozitivnější. Všichni hrdinové zažili zlomové okamžiky, učinili rozhodnutí, a tak byl stanoven jejich další osud. Ti, kdož přežili, se nacházejí na prahu nových, neznámých a neobjevených věcí. Jsou zmateni a ztraceni, hledají pomocnou ruku, která by jim ukázala neznámý svět a byla jim průvodcem. A ona pomocná ruka jim bude nabídnuta.

11. kapitola - Ozvěny minulosti

:: 15.10.2010 :: Hvězdička a On :: Famiso

Vím, že zde tato kapitola měla být již před týdnem, avšak snad mi bude osparavedlněním, že jsem zatím "pracoval na novém materiálu pro cestopisy". Jinak řečeno, podnikal jsem další sólovýpravu. Nyní se ale nenechte již rušit a začtěte se do příběhu Famisa a Elwen. Jak jsem sliboval u předcházející kapitoly, od nynějška se věci začínají sbíhat ke svému cíli, nejprve je však třeba obrátit se k minulosti, abychom ji nově a lépe pochopili. Abychom zachytili něco, co nám dosud přes mnohé náznaky nevědomky unikalo. Při čtení vám jistě pomůže, když si předem povzpomínáte na úvodní kapitoly Stříbrného jezera.

10. kapitola - Ze zajetí

:: 23.09.2010 :: Abaddonova hra :: Famiso

Nyní vás čeká jedna z nejdůležitějších kapitol Stříbrného jezera. Lze jí nazvat zlomovou, protože veškerý dosavadní děj směřoval právě k ní a teprve odtud se některé záhady a tajemství začínají odestírat a příběh se otevírá. Dosud se jen komplikoval a odpovědi dával tušit jen náznaky, nyní jsou karty rozdány a hra může začít. Teď se ukáže kdo je jaký hráč a budeme moci pozorovat koho čeká vítězství a koho porážka v této osudové hře. Ba více než pozorovat, neboť se svými postavami vstupujeme sami do tohoto souboje a neseme vlastní myšlenky do rizika porážky s doufáním slavného vítězství.

9. kapitola - Rozhodující momenty

:: 11.09.2010 :: Události v jeskyni :: Famiso

Možná se vám to také stalo, nebo si vzpomenete, když zapřemýšlíte - nějaký docela malý moment vašeho života rozhodne o mnohém. Nemusí se jevit důležitý, ani závažný, ale stane se něčím, co vás neustále provází životem. Stalo se to také našim hrdinům. Nedá se ovšem říci, že by to náhoda vedla jejich osud, nikoli, vždyť ona událost je čeká na cestě, kterou si vybrali. Je pouze korunou jejich rozhodnutí. Proto je tak důležité volit si správnou cestu. Protože - co nás čeká na nesprávné?

8. kapitola - Nečekané události

:: 16.05.2010 :: Abaddor :: Famiso

Opět se obracíme k trojici lidí, která se stává čím dál tím více nesourodou. Jak se to stane, že z promyšlených plánů jsou náhle trosky? Jak to přijde, že neomylný šestý smysl selže, aniž si to jeho vlastník, zvláště tak ostražitý jako Sorson, uvědomí? Sledujte se mnou události, které překvapí i vás a pokud se vás zmocní pocit, že neznáte cestu dál, buďte si jisti, že hrdinové jej také okusí.

Příběh o příběhu

:: 03.05.2010 :: Pozadí povídky :: Famiso

Na sedmou kapitolu Stříbrného jezera jste museli čekat poněkud delší dobu. Bylo to tím, že jsem v příběhu objevil anachronizmus. Tento prohřešek proti času a prostoru mě přiměl k nové kontrole povídky. Problém je již vyřešený, ale vy nyní můžete čerpat z nápadu, který díky tomu přišel. Tento článek vám představí hlavně mapu, přehled míst, jmen a jejich významů a dále různé zajímavosti z pozadí vzniku a vývoje Stříbrného jezera.

7. kapitola - Anwa

:: 03.05.2010 :: Podivný únik :: Famiso

Anwa - záhadné slovo, které již v příběhu jednou zaznělo znovu sehraje svou důležitou roli, tentokrát pro Famisa a Elwen. Není to podivné? Zdá se jakoby náhodná shoda provázela dvě skupiny našich hrdinů a nehodlala je oupustit v radostech ani strastech, na cestách a dálavách. Dva elfy jsme zanechali v nečekané pasti sledujme nyní, jak se s náhlou překážkou vyrovnají tito bystří společníci, které však neprovazejí právě šťastné okolnosti.

6. kapitola - Varování

:: 11.04.2010 :: Cesta mlhou :: Famiso

Po delší době slíbená delší kapitola. Varování. Kolikrát by nám samotným dobré varování ve správný čas ušetřilo mnoho starostí a strastí. V dnešní kapitole se obracíme k lidským hrdinům příběhu, a těm se výsady být varován předem dostane. Ovšem je vůbec člověk připravený slyšet varování dříve, než je pozdě? Zpětně rozumí, ale je schopný pochopit tajemství, které ještě nespatřil? Sledujte se mnou, jak se s tím Sorson, Arya a Norden vyrovnají.

5. kapitola - Další pasti

:: 13.03.2010 :: Dva mladí elfové :: Famiso

Už je to tak, naše hrdiny nečeká procházka růžovým sadem. Téměř to vypadá, jakoby jakási zlá vůle, nebo osud stály proti nim. (Nebo, že bych to byl já?) Budou potřebovat mnohé úsilí, aby se z tohoto dostali. ... Dozvíme se však konečně, kdo je ten malý chlapec, který si prožil tak těžké chvíle v minulé kapitole. Příjemné čtení - a neváhejte zanechat komentář ;-)

4. kapitola - Pasti

:: 06.03.2010 :: Samé problémy :: Famiso

V této kapilole se nic nerozřeší, ba naopak, jak napovídá již název, čekají naše hrdiny vážné komplikace. Ať už se jedná o hrubou sílu, nebo jemnou, plíživou zradu, odkrývá se cosi, co změní běh dějin příběhu a poznamená tři z našich hrdinů. Zkušenější čtenáři mohou odhalit odpověď na otázku u předcházející kapitoly - kdo jsou hlavní hrdinové z lidí? Ale vynořuje se zde nová otázka: Jakou roli sehraje v příběhu ten malý chlapec z úvodu této kapitoly?

3. kapitola - Zloději

:: 24.02.2010 :: Ze světa lidí :: Famiso

Dnes na své narozeniny si jako dárek zveřejňuji další díl Stříbrného jezera. Elwen s Famisem zatím ponecháváme za Černými horami a naše pozornost se obrátí ke třem zbývajícím, hlavním, lidským hrdinům. Zatím se setkáváme se čtyřmi mladými lidmi. Čemu se budou věnovat napovídá již název kapitoly. Sami pak můžete tipovat, kteří tři budou hlavními hrdiny.

2. kapitola - Útěk

:: 18.02.2010 :: Útěk z domova :: Famiso

Slibované, tentokrát již delší, pokračování povídky, ve kterém dojde k hlavnímu dějovému zvratu. Co se stane, napovídá již sám název Útěk. Poprvé se zde setkáváme s hlavními hrdiny Famisem a Elwen ve věku, kdy se nám lépe představí. Přestože sami sobě příliš nerozumí, naleznou něco dostatečně žádoucího na to, aby kvůli tomu otestovali svou odvahu. Vezměte si příklad z Clarett a komentujte (třeba i jinak :-)

1. kapitola - Sourozenci

:: 10.02.2010 :: O malých elfech :: Famiso

Zatím ještě trochu kratší, stále úvodní kapitola, ve které se již setkáváme se dvěma z hlavních hrdinů. Zatím však v raném dětském věku. Již nyní ovšem dokáží výrazně ovlivnit své další osudy. Doufám, že vás tato kapitola naláká na pokračování, ve kterém už dojde k hlavnímu dějovému zvratu. Těším se na vaše názory - komentáře.

Prolog - Linnénnan

:: 08.02.2010 :: Fantasy Tolkienovská povídka :: Famiso

Prolog k nové kapitolovce, která bude čisté fantasy. Hlavními hrdiny jsou dvě elfské děti (přepočteno na lidský věk dvanáctiletí) a trojice mladých lidí (14 - 20 let). Použit je Tolkienův svět o několik let později (po zániku středozemě). Příběh nepřímo navazuje na Laisi Finwen - Dítě lesa a Princeznu Myšku. Prolog představuje celkovou situaci a rodiče jedné z hlavních postav. Doufám, že se bude líbit. K reakcím použijte komentáře dole.

Počet návštěvníků: