dobré světlo - hra křesťanská
Přepnout na zobrazení se styly

Dobré světlo

S pomocí této hry ukážeme, že dobrý život člověka záleží především v jeho lásce. Že láska spočívá v pomoci druhým a že člověk potřebuje druhé - společenství křesťanů.

Hra se hraje za tmy, nebo za šera, venku a vhodná je větrná noc, aby pointa lépe vynikla. Připravte si balík čajových svíček (velké balíky se dají pořídit celkem levně). Předem si promyslete trasu, kterou budou děti hořící svíčky nosit (viz. níže). Hleďte také na bezpečnost.

Pravidla hry

[K dětem:] Světlo bývá považováno za symbol dobra a života. Za chvíli každý z vás takové světlo dostane. Váš úkol bude celkem jednoduchý - dojít s tímto světlem do cíle. Každý z vás dostane zapálenou čajovou svíčku. Jakmile ji dostanete, vyjdete [...] a cíl bude [...]. Pravidla jsou taková: Snažíte se dojít do cíle s hořící svíčkou. Bez hořící svíčky se nesmíte pohybovat. [jen když se budou ptát:] Ano, svíčky si můžete navzájem zapalovat jeden od druhého.

Pointa hry

Na začátku jsem říkal, že světlo je symbolem dobra. Bylo těžké ho udržet? Ano! Zůstat dobrý, udžet si dobro, je nesmírně těžké. Právě jste si vyzkoušeli, jak těžké bylo donést hořící svíčku až sem. Bez vzájemné pomoci by se vám to nepodařilo. A z toho je jasné: Nikdy nezvádneme zůstat dobří bez pomoci druhých. Proto v životě záleží především na naší lásce. Tak pocit člověka, že je lepší než ostatní, svědčí o pravém opaku.